Wiekiera Architekci | Architekt Kalisz

Mieszkanie w budynku „Między mostami” w Kaliszu

Podstawowym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni uniwersalnej, spójnej kolorystycznie i ponadczasowej. Całość mieszkania została utrzymana w odcieniach bieli, beżu i szarości. Kontrastu nadają czarne elementy w postaci strukturalnych płytek o wzorze czarnego marmuru oraz detali w meblach i oświetleniu. Salon, kuchnię i korytarz potraktowano jako jedną przestrzeń. Zaprojektowano tam zabudowy meblowe, kolorystyczne podziały oraz prostą sztukaterię. Dzięki temu już od wejścia do mieszkania można poczuć otwarty charakter tych stref.
Sypialnię podzielono na dwie części. Wydzielone zostały one automatycznie rozsuwaną kurtyną, na której tle został zlokalizowany podwieszany telewizor. Część, w której zlokalizowano łóżko oraz część pełniącą funkcję przestronnej garderoby. Zlokalizowano w niej dużą ilość szaf oraz centralną wyspę z witryną do przechowywania i ekspozycji np. biżuterii, krawatów i innych akcesoriów. Dla nadania głębi pomieszczeniu zastosowano kilka luster.
W łazience mieści się umywalka, miska ustępowa, wanna oraz pralka. Charakter i kolorystyka łazienki nawiązują do pozostałej części mieszkania.

Projekt: 2022 r.